Victorie categorica a Farului impotriva lui CFR Cluj: scor final 5-1 la Ovidiu / Echipa lui Hagi se claseaza pe locul 2 in play-off-ul Superligii, momentan

0
11

Farul Constanța a învins cu claritate echipa CFR Cluj cu scorul de 5-1 în etapa a 5-a din play-off-ul Superligii, conform Info Sud-Est. După această victorie, echipa lui Hagi se află pe locul secund în play-off. Golurile au fost marcate de Louis Munteanu (22′), Ionuț Cojocaru (41′; 78′), Grameni (67′) și Ganea (83′) pentru Farul și de Otele (76′) pentru CFR Cluj.

Echipa Farul a început în forță meciul, având două mari ocazii în primele 10 minute – prima fiind în minutul 1, când Cojocaru nu a reușit să marcheze din fața portarului Sava. În minutul 9, Ganea a avut și el o ocazie, dar șutul său a lovit bara transversală.

Louis Munteanu a deschis scorul în minutul 22 cu un șut perfect la colțul lung al porții, marcând al patrulea său gol în această ediție de play-off. Farul a continuat să atace poarta CFR-ului după primul gol marcat, dar fără succes.